kivi ile zayıflama
blog

Kivi Diyeti ile kilo vermek

Kivi Diyeti ile kilo vermek ; Bolca C vitamini içeren bu sulu meyve herkes tarafından sevilir, tarihçilere göre Anavatanı Çin’ in güney bölgeleri olsada bütün dünyaya yayılmıştır. Ülkemizde 2000 li yıllardan sonra karadeniz bölgesinde yoğun bir şekilde ekilmeye başlamıştır.

Bazı hormonal dengesizlikler kilo almanın temel nedeni olmakla beraber, fazla kilolar da hormonal dengeyi bozmaktadır. Fazla kilolu bir insanda bu hormon dengesizliklerinin olup olmadığı mutlaka tespit edilmelidir. Kilo almanın sık görüldüğü hormon dengesizlikleri, sıklıkla tiroit bezi hastalıkları veya böbrek üstü bezinin olması gerekenden fazla çalışması sonucu oluşan hastalıklardır.

Tiroit bezi baş kısmımızda bulunan, kelebek formunda bir bezdir ve metabolizmamızın hızını da kontrol eden tiroit hormonlarını sağlar. Tiroit ameliyatı geçiren hastalarda, Hashimoto tiroiditi denen tiroit rahatsızlığı olanlarda ve 45 yaşından sonra kadınların çoğunda tiroit bezi hastalıkları ortaya çıkar. Bütün bu hastalıkları doğal diyetlerle çözmek ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün.

Özellikle kivi diyeti son yıllarda oldukça önem kazandı. Kivi diyetinin uygulanış şekli karpuz ve kiraz diyetlerine benziyor. Sabah kalktığınızda aç karnınıza 2 kiviyi yiyorsunuz. Yaklaşık 2 saat sonra tekrar 1 dilim kepek ekmeği ve yağsız peynirle 1 kivi daha yiyorsunuz.

Kivi diyeti ile kilo vermek
Kivi diyeti ile kilo vermek

Öğle öğününü yine yarım dilim ekmek, yağsız et ve 1 kivi ile bitirdikten sonra akşam saat 18 civarında 2 kivi ile günü tamamlıyorsunuz. Bu giriş kürünü 3 gün devam ettirmeniz şart. Bu 3 gün boyunca en az 3 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Bu 3 günün sonunda hormonlarınız dengeye girmiş olacak ve egzersizle birlikte kilo verme hızınız artacak.

Kivi diyeti ile kilo vermek

Kivi içerdiği birçok mineraller sayesinde, vücudunuzda kilo tutmaya yarayan bazı hormonları düzenler ve diyet için tüm vücudunuzu uygun bir hale getirir. Ayrıca içerdiği yüksek c vitamini sayesinde sizi zinde tutar.

Kaynaklar : wikipedia

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir